Menu
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Witamy na stronie www.czystyglogow.pl
Jest to oficjalna strona Gminy Miejskiej Głogów, która ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Głogowa kwestie dotyczące zorganizowanego gminnego systemu gospodarki odpadami. Umieszczane treści pozwalają przybliżyć zasady segregacji odpadów, oraz właściwy sposób postępowania z tzw. odpadami problematycznymi. Jest to również platforma umożliwiająca stały kontakt z mieszkańcami Głogowa i bieżące informowanie ich o wprowadzanych zmianach oraz organizowanych eko-akcjach na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie oraz do udziału we wszystkich ekologicznych projektach realizowanych przez Gminę Miejską Głogów.
Pracownicy Działu Gospodarki Odpadami Komunalnymi

drzewo


Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta, powiatu głogowskiego a w szczególności przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz całe rodziny, którym tematyka ochrony środowiska oraz poszanowania energii nie jest obca.

22-23.04.2015 r, (Dni Matki Ziemi) w godzinach 11.00-17.00 w Głogowie, na Placu przy Ratuszu  będzie gościł AUTOBUS ENERGETYCZNY,

 

 

działający jako mobilne centrum informacyjno-edukacyjne na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu, promujący inicjatywy związane z oszczędzaniem i poszanowaniem energii.

Niskopodłogowy autobus wyposażony jest w modele prezentujące oszczędzanie energii, wody, oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego oraz tablice związane z inteligentnymi sieciami i licznikami, energią z biomasy, rekuperatorem.

Na odwiedzających czekają liczne atrakcje: Teatrzyk ekologiczny pt. “Tajemnice niezwykłego Miasta”,

konkursy z nagrodami, zwiedzanie wieży ratuszowej i sukiennic, lekcje pokazowe i specjalistyczne porady dotyczące ochrony środowiska oraz wykorzystania nowoczesnych technologii przyjaznych dla otoczenia.

Udział we wszystkich przedsięwzięciach jest bezpłatny.

Powyższa inicjatywa realizowana jest w ramach współpracy Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny oraz Urzędu Miasta.

Gdzie wyrzucamy