Menu
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Witamy na stronie www.czystyglogow.pl
Jest to oficjalna strona Gminy Miejskiej Głogów, która ma za zadanie przybliżyć mieszkańcom Głogowa kwestie dotyczące zorganizowanego gminnego systemu gospodarki odpadami. Umieszczane treści pozwalają przybliżyć zasady segregacji odpadów, oraz właściwy sposób postępowania z tzw. odpadami problematycznymi. Jest to również platforma umożliwiająca stały kontakt z mieszkańcami Głogowa i bieżące informowanie ich o wprowadzanych zmianach oraz organizowanych eko-akcjach na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie oraz do udziału we wszystkich ekologicznych projektach realizowanych przez Gminę Miejską Głogów.
Pracownicy Działu Gospodarki Odpadami Komunalnymi

drzewo


startowa

Komunikat Prezydenta Głogowa w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli (zarządców) terenów.

Usługi związane z odbieraniem odpadów są prowadzone tak jak do tej pory.
Z uwagi na to, żeby uniknąć kontaktu załóg śmieciarek na terenie bazy pracownicy poszczególnych pojazdów mają przesunięty czas pracy. W związku z powyższym odbiór odpadów komunalnych będzie się odbywał od godziny 6.00 do 22.00

Czytaj więcej: Komunikat Prezydenta Głogowa w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli (zarządców)...

Zaproszenie

Zapraszamy na wystawę organizowaną w ramach  kolejnej  edycji Głogowskich Dni Recyklingu.

Wystawa odbędzie się w dniach 24-28 września 2018r. w Muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie.

Na miejscu wiele ciekawych informacji o recyklingu, jego zastosowaniu a także praktyczne porady ekspertów.

Każdy z odwiedzających wystawę  otrzyma miły upominek.

Wstęp jest bezpłatny.

Informacja

Informujemy, że w dniu 16.09.2016r.(piątek) Dział Gospodarki Odpadami Komunalnymi z powodu dezynsekcji będzie czynny do godziny 15:00.

Deklaracje dot. opłat z tytułu gospodarki odpadami można składać w Galerii Glogovia do godziny 17:00

Informacja

Uprzejmie informujemy, że DZIAŁ GOSPODARKI ODPADAMI KOMUNALNYMI. W dniu 25.03.2016  będzie czynny w godzinach od 7:30 do 12:00 natomiast kasa będzie czynna  od 8:00 do 11:30

Dni wolne

Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Głogowa z dnia 30 marca 2015r.

informujemy, że w związku ze świętem przypadającym w sobotę 26 grudnia 2015r. ustala się 24 grudnia 2015r. jako dzień wolny od pracy dla pracowników Urzędu Miejskiego.

Na podstawie art. 33 ust. 3 i 5 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013r., poz. 594 ze zm.) w związku z art.

130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks Pracy (Dz. U. z 2014r., poz. 1502).

Informujemy, że w dniu 24.12.2015r. Urząd Miejski w Głogowie będzie nieczynny

Informujemy, że 31 grudnia z przyczyn technicznych i konieczności przeprowadzenia inwentaryzacji kasy w Urzędzie Miejskim w Głogowie czynne będą do godz. 11.30

Warsztaty ekologiczne

Miło nam poinformować, że w dniu wczorajszym tj. poniedziałek (23.11.2015r.) odbyły się pierwsze z zaplanowanych na ten rok warsztatów ekologicznych dla dzieci z przedszkoli Nr 2 i 3. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach współpracy z fundacją RECAL, której serdecznie DZIĘKUJEMY. Pan Wojciech Wawrecki, członek fundacji w sposób dostosowany do wieku dzieci mówił o recyklingu i segregacji odpadów. Nasze przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą z zakresu ekologi pilnie i z uwagą uczestniczyły w przygotowanym panelu dyskusyjnym oraz aktywnie brały udział w grach ekologicznych. Każdy z uczestników otrzymał upominek i oczywiście WIELKĄ WIEDZĘ, która mamy nadzieję będzie przekazywana dalej zarówno rówieśnikom jak i członkom rodziny, w ten sposób zwracając uwagę na konieczność segregacji odpadów.

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne

„Czyściciele Świata” sprzątają Głogów 2015 r.

Miło nam poinformować, iż w dniach 18 i 21września 2015r. odbywa się kolejna edycja akcji „Sprzątanie Świata”.

Wszystkie palcówki oświatowe  zaproszone do udziału w akcji aktywnie w niej uczestniczą.

D Z I Ę K U J E M Y

Szkołom Podstawowym NR : 2, 3,  6, 7,10, 12, 13, 14 „Aslan”
ORAZ
GIMNAZJOM NR 1, 2, 3, 4, 5

Wszystkim uczestnikom akcji, zarówno gronu pedagogicznemu za wzorową ekologiczną postawę jak i dzieciom i młodzieży, która w tych dniach będzie aktywnie uczestniczyć w sprzątaniu ulic naszego miasta.

Gdzie wyrzucamy